ТРЦ Gulliver поступово повертає роботу — після закриття і тестування систем

Ощадбанк, новий власник торгово-офісного комплексу Gulliver, 2 грудня 2025 року оголосив, що з 12 грудня планується поетапне відновлення роботи ТРЦ. Відкриються перший та «-1» поверх — перші торгові зони.

Що передувало

  • 30 жовтня 2025 року через конфлікт з колишнім власником — ТОВ «ТРИ О» — комплекс було тимчасово закрито. Нові власники заявили, що попередні керівники блокували доступ до критичних інженерних систем: енергопостачання, пожежної безпеки, охорони, медіафасаду, що створювало загрози для відвідувачів і орендарів.

  • Після зміни власника та початку аудиту систем, було виявлено масштабні проблеми — саботаж обладнання, пошкодження комунікацій та дефіцит доступу до інженерної документації та обʼєктів управління.

Що відомо зараз

  • Ощадбанк та Укрексімбанк офіційно отримали у власність Gulliver у липні 2025 року через процедуру повернення заставного майна після невиконання зобов’язань ТОВ «ТРИ О».

  • Проведено ремонтно-відновлювальні роботи, тестування обладнання та перевірку безпеки будівлі. За рішенням спеціальної комісії — комплекс визнано придатним для часткового відкриття.

  • З 12 грудня відкриються торгові площі першого та мінус-першого поверхів (магазини, частина орендарів).

  • Планове відкриття інших зон, включно з офісною частиною, залежить від повного відновлення інженерних систем і подальших перевірок безпеки.

Тестування екранів — ознака відкриття

Сам факт того, що відкриття частини торгових площ призначено на 12 грудня, а ремонти та перевірки завершені — означає, що системи (включно з енергопостачанням, безпекою, вентиляцією, пожежними та охоронними системами) вже приведені до робочого стану.

Якщо раніше повідомляли про саботаж медіафасаду та блокування доступу до систем, зараз — заява про відновлення.

Отже, можна з великою ймовірністю припускати — якщо 12 грудня все піде за планом — ТРЦ Gulliver незабаром відкриється для відвідувачів і медіафасад (або екрани) також можуть повернутися в робочий режим, бо без нього складно забезпечити нормальну роботу і рекламну візуалізацію.